„#BronimyEdukacji” – konferencja prasowa wielkopolskiej nowoczesnej

W dniu 8 listopada 2016 o godz. 12:00 odbyła się konferencja prasowa wielkopolskiej Nowoczesnej z udziałem poseł Joanny Schmidt, sekretarz regionu Katarzyny Kierzek Koperskiej oraz przewodniczącej koła Swarzędz i Czerwonak Pauliny Stochniałek, konferencja dotyczyła ogólnopolskiej akcji Nowoczesnej Ryszarda Petru pt. #BronimyEdukacji, w odpowiedzi na planowaną reformę edukacyjną PiS.

Czarny protest pokazał, że władza boi się silnego oporu społecznego dlatego apelujemy do wszystkich szkół o przyłączenie się do akcji za pośrednictwem strony internetowej: https://bronimyedukacji.pl.

Nowoczesna nie zgadza się również na ideologizację polskiej publicznej oświaty: na prowadzenie dzieci na film „Smoleńsk”, modlitwy przy posiłkach, rugowanie ze szkół oznak przynależności do Unii Europejskiej. Apelujemy do szkół o zgłaszanie takich drastycznych przykładów działań na adres [email protected]

W ubiegłym tygodniu w Sejmie głosowaliśmy nad wotum nieufności dla minister Zalewskiej. Rządzący okazali swoje wsparcie dla działań Pani Minister i obawiam się, że wykończy teraz edukację. Są to słowa Pani Minister i obawiam się, że nie jest to przejęzyczenie. My byliśmy gotowi do dyskusji o programach nauczania, bo uważam, że zawsze można coś w systemie poprawić. Po stronie rządzących była jedynie wola rozwalenia tego systemu, by spełnić zadość obietnicy wyborczej – mówiła podczas konferencji prasowej posłanka Joanna Schmidt. – Edukacja potrzebuje stabilności, może nie tyle sama edukacja, ale uczniowie, którzy muszą wiedzieć czego się od nich wymaga i jak przebiegać będzie ich nauka – dodała.

– Mamy dość eksperymentów na naszych dzieciach, i karmienia nas mitami o szkodliwości gimnazjów. Nowoczesna przygotowała ogólnopolski program edukacyjny, który był również mocno akcentowany na niedzielnej Konwencji Programowej w Poznaniu. Wnioski są jednoznaczne, Polska edukacja nie potrzebuje chaotycznej zmiany systemu, a mądrego zrównoważonego rozwoju w ramach istniejących struktur. We wrześniu Wielkopolskie struktury przeprowadziły w największych miastach naszego regionu akcje ankietowe na ulicach miast, z której wynika jednoznacznie, rodzice nie chcą likwidacji gimnazjów – powiedziała Katarzyna Kierzek Koperska.

-Nie zgadzamy się na pielęgnowanie historycznej martyrologii i strachu przed tym co nowe i nieznane, chcemy aby młodzież uczyła się od najmłodszych lat jak wpływać na własny rozwój, jak budować wizję siebie w życiu zawodowym i by czuła odpowiedzialność za siebie. Przejście z edukacji wczesnoszkolnej na etap gimnazjum jest pierwszym etapem kiedy młody człowiek może współdecydować o swojej dalszej edukacji. Czasy kiedy dzieci do ósmej klasy szkoły podstawowej skakały w gumę albo grały w piłkę na podwórku należą do przeszłości i tak powinniśmy o nich myśleć. Obecny podział etapów nauczania powinien i może dawać szansę na rozpoznawanie u młodzieży ich talentów i predyspozycji dlatego Nowoczesna jest za ulepszaniem istniejących rozwiązań, tak aby edukacja przygotowywała ich do rynku pracy, a nie wywracanie całego systemu ponownie do góry nogami. To na co powinniśmy postawić to współpraca szkół z biznesem. Na terenie Wielkopolski możemy się pochwalić umową pomiędzy VW – jednym z największych pracodawców w regionie, a szkołami w Swarzędzu i w Wrześni, które prowadzą kształcenie w zawodach na potrzeby tego pracodawcy – dodała z kolei Paulina Stochniałek.

 

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?