Breifing prasowy Nowoczesnej w Poznaniu z udziałem posła na Sejm – Adama Szłapki

W ostatni piątek media obiegła bulwersująca informacja o działalności neonazistowskiej organizacji „Duma i Nowoczesność”, której prominentnym działaczem jeszcze kilka dni temu był asystent posła Roberta Winnickiego. Podczas nakręconych z ukrycia spotkań, ich uczestnicy wznosili toast za Adolfa Hitlera, głosząc jednocześnie kuriozalne teorie gloryfikujące tego jednego z największych zbrodniarzy w historii świata.

Podczas dzisiejszego briefingu prasowego poseł Adam Szłapka, sekretarz generalny Nowoczesnej skomentował wyżej opisane wydarzenia:
„To po prostu niedouczeni idioci. Reakcja państwa na tego typu ekscesy powinna być jednoznaczna, stanowcza i bardzo szybka”.
Kontynuował swoją wypowiedź wskazując, że:
„Ci ludzie działają niezgodnie z prawem, łamią Konstytucję, a dokładnie jej artykuł 13”.
Zauważył także, że od ponad 2 lat mamy w Polsce do czynienia z bagatelizacją i przyzwoleniem państwa i jego instytucji na podobne zachowania. Jaskrawym tego przykładem był brak reakcji policji na ostentacyjne łamanie prawa przez uczestników tzw. „Marszu niepodległości”, czy brak reakcji na transparenty zawierające groźby pod adresem posłów opozycji wywieszane podczas meczów Legii warszawa.
„Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę” wskazywał poseł Adam Szłapka.
Podsumowując dodał, że Nowoczesna złożyła dziś wniosek o delegalizację neofaszystowskiej organizacji „Duma i Nowoczesność”.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?