Adam Szłapka złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez posła Jarosława Kaczyńskiego

Adam Szłapka, sekretarz generalny Nowoczesnej, złożył w imieniu partii zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa podżegania oraz sprawstwa kierowniczego i pomocniczego do niedopełniania obowiązku urzędniczego przez Jarosława Kaczyńskiego.

W piśmie złożonym we wtorek do Prokuratury Okręgowej w Warszawie Nowoczesna uzasadnia: Na podstawie art. 304 § 1 k.p.k. zawiadamiamy o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Jarosława Kaczyńskiego, który z zamiarem bezpośrednim, czynem ciągłym, nakłaniał prezesa Rady Ministrów – panią Beatę Szydło, prezesa Rządowego Centrum Legislacji Jolantę Rusiniak i innych nieustalonych pracowników RCL, do czynu zabronionego, tj. do niedopełnienia swoich obowiązków (publikacji w Dzienniku Ustaw wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 11.08.2016 r.) wynikających z ustawy o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych aktów prawnych z naruszeniem Konstytucji RP.

_W4C3615Nowoczesna złożyła doniesienie na Jarosława Kaczyńskiego ponieważ wielokrotnie mówił on, że wyrok TK nie powinien być publikowany i otwarcie przyznał, że mamy w Polsce chaos konstytucyjny. Jarosław Kaczyński jest tylko posłem, a jednocześnie uzurpatorem, który wymusza pewne działania na premier Beacie Szydło i pracownikach RCL.

„Kaczyński wielokrotnie namawiał rząd do niepublikowania wyroku” – tłumaczył poseł z Kościana. „Mamy do czynienia z groźną sytuacją, w której pozakonstytucyjny układ władzy nakazuje układowi formalnemu, czyli rządowi i prezydentowi wykonywanie jakichś czynności. Kaczyński, który podżeguje do łamania prawa, musi ponieść odpowiedzialność” – dodał Adam Szłapka.

 

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2019 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?