Adam Szłapka składa interpelacje w sprawie Leszna

Poseł Adam Szłapka wraz z członkami Koła Nowoczesna w Lesznie przedstawił złożone do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa interpelacje dotyczące spraw lokalnych.

Parlamentarzysta złożył w ostatnim czasie dwie interpelacje do Ministerstwa. Jedna dotycząca przebudowy tunelu przy ul. Słowiańskiej, a druga bezpośredniego połączenia kolejowego Leszno-Warszawa.

„Przypominam, że wcześniej już pytaliśmy o możliwe zmiany w modernizacji linii kolejowej, które dotyczyły między innymi tunelów i peronów dworca leszczyńskiego. Odpowiedź była lakoniczna i dość arogancko, ponieważ stwierdzono, że plany są takie jakie są i nie możliwości zmian” – mówił Adam Szłapka.

W kolejnych interpelacjach poseł pyta ministra o to dlaczego remont przejścia nie został ujęty w budżecie modernizacji linii kolejowej oraz czy istnieje możliwość pozyskania środków budżetowych na przebudowę mającą na celu dostosowanie przejścia dla osób o ograniczonej mobilności ruchowej.

„Powinno być to oczywiste, że każdy nowy remont powinien uwzględniać potrzeby osób niepełnosprawnych, dziwi nas to, że dla władz kolei nie było to naturalne” – wyjaśniał Tomasz Mikołajczak, przewodniczący Koła Nowoczesnej w Lesznie.

Drugie zapytanie dotyczy przywrócenia bezpośredniego połączenia PKP Leszna z Warszawą. Parlamentarzysta zwracał uwagę na to, że jest to ważne dla rozwoju miasta.

„Jeśli chodzi o liczbę osób potencjalnie korzystających z dworca w Lesznie to sprawa dotyczy ponad 400 tysięcy mieszkańców, ponieważ z racji usytuowania geograficznego, dworzec kolejowy w Lesznie stanowi stację przesiadkową dla mieszkańców wskazanych powiatów. To jest porównywalna skala do dworca w większych miastach jak np. Łódź” – tłumaczył przewodniczący Koła Tomasz Mikołajczak.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?