Adam Szłapka i poznańska Nowoczesna w obronie sądownictwa i demokracji

Poseł i Sekretarz Generalny Nowoczesnej Adam Szłapka wraz z poznańskimi działaczami Nowoczesnej wziął udział w proteście przeciwko zmianom w systemie sądownictwa. Protest zorganizowany na Placu Wolności był reakcją Komitetu Obrony Demokracji i partii opozycyjnych, w tym Nowoczesnej na ostatnie wydarzenia, które miały miejsce w Sejmie.

W Poznaniu kilkaset osób zebrało się spontanicznie by publicznie zaprotestować przeciwko zamachowi na państwo prawo. Nad placem Wolności można było ujrzeć powiewające flagi polskie i europejskie. Protestujący głośno skandowali hasła nawołujące do odsunięcia PiS od władzy zanim będzie za późno na jakiekolwiek zmiany. Przemawiający nawoływali społeczeństwo do tego by nie przyglądali się biernie łamaniu polskiego prawa, łamaniu polskiej Konstytucji. Nowe zmiany w prawie to pogwałcenie fundamentu demokracji jakim jest trójpodział władzy.

„Autorem i reżyserem tego dramatu jest jeden człowiek: Jarosław Kaczyński. Kiedy obserwujemy, co robi Kaczyński otoczony bandą ludzi bez kręgosłupa moralnego, widać, że wychował się na konstytucji stalinowskiej. W nocy, gdy PiS myślał, że spokojnie śpimy, zgłosił hańbiącą ustawę o Sądzie Najwyższym, która zrzuca nas w otchłań autorytaryzmu.” – mówił na Placu Wolności poseł Adam Szłapka. Sekretarz Generalny Nowoczesnej Poseł zapowiedział również, że wszyscy odpowiedzialni za te zmiany: Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro, Beata Szydło, Andrzej Duda), zostaną w końcu rozliczeni.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?