Dziś biuro poselskie Pauliny Hennig – Kloski w Gnieźnie odwiedzili przedstawiciele stowarzyszenia „Młoda Prawica” czyli młodzieżówki Porozumienia Jarosława Gowina. Wyrazili w ten sposób sprzeciw wobec wypowiedzi rzeczniczki Nowoczesnej w programie telewizyjnym „Minęła 8” w TVP Info, w którym to Paulina Hennig – Kloska powiedziała, że historia zna przypadki współpracy członków Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych z Niemcami podczas II Wojny Światowej.
Wypowiadając te słowa posłanka Nowoczesnej powtórzyła słowa wielokrotnie wypowiadane przez byłych żołnierzy Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich, udokumentowane w materiałach źródłowych, potwierdzone w publikacjach IPN oraz opiniach wybitnych historyków, którzy zajmowali się badaniem tego zagadnienia jak prof. Dariusz Libionka z PAN czy prof. Rafał Wnuk z KUL.
W trakcie dzisiejszego spotkania przedstawiciele Młodej Prawicy ostatecznie przyznali rację Paulinie Hennig Klosce – BŚ współpracowała w trakcie wojny z Niemcami.

W odpowiedzi posłanka przekazała młodym ludziom swoje oświadczenie, w którym stwierdza m.in. że nie zgadza się na fałszowanie historii a przede wszystkim zarzucanie kłamstw byłym żołnierzom AK, bezpośrednim uczestnikom tamtych wydarzeń.  Pani poseł Paulina Hennig Kloska nawiązała również do fali wulgarnych komentarzy, która spadła na nią po emisji programu „Minęła 8” w TVP Info:

 
„Szkalowanie mojej osoby po słowach prawdy wypowiedzianych w mediach publicznych jest tylko dowodem na to, że obawy międzynarodowej opinii publicznej w kwestii intencji wnioskodawców nowelizacji ustawy o IPN są zasadne.”
Poniżej treść oświadczenia:

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?