Poznań Młodzieżową Stolicą Europy 2020? Nowoczesna zwraca się z apelem do prezydenta

Nowoczesna wraz z Młodymi Nowoczesnymi w Wielkopolsce zaapelowała do Jacka Jaśkowiaka Prezydenta Poznania o rozpoczęcie prac nad aplikacją Poznania w konkursie na tytuł Młodzieżowej Stolicy Europy 2020. 

Wyrażenie chęci aplikowania należy złożyć do 24 lutego, następnie do czerwca br. należy przedstawić program młodzieżowy, realizowany w trakcie pełnienia roli Młodzieżowej Stolicy Europy 2020.

Działacze Nowoczesnej i Młodzi Nowocześni chcą wesprzeć Miasto w pracach nad wnioskiem. Zorganizują również spotkanie w tej sprawie z mieszkańcami Poznania, które odbędzie się 13 lutego br. O godz. 18:00 w Jeżyckim Centrum Kultury. Tematem spotkania będzie zebranie pomysłów do programu, który będzie elementem wniosku o tytuł Młodzieżowej Stolicy Europy.

Jest to świetna okazja aby przygotować ciekawy program młodzieżowy dla Poznania oraz  wypromować Poznań jako miasto przyjazne młodym ludziom. Młodzieżowa Stolica Europy to prestiżowy tytuł nadawany od 2009 roku. Jego zdobycie przyczyni się do realizacji w Poznaniu atrakcyjnego programu dla młodzieży np w zakresie kultury, nauki, sportu, przedsiębiorczości. Pozwoli również wypromować Poznań w Polsce i Europie jako miasto przyjazne młodzieży. Jeszcze nigdy żadne polskie miasto nie zdobyło tego tytułu – mówi Paweł Adamów z Zarządu Nowoczesnej Ryszarda Petru w Poznaniu. – Gdyby udało się go uzyskać z pewnością łatwiej byłoby pozyskać środki centralne na pewne duże inicjatywy młodzieżowe w naszym mieście. Pokazuje to przykład Europejskiej Stolicy Kultury w 2016. Dzisiaj Miasto realizuje wiele inicjatyw na rzecz młodzieży wystarczy je zebrać i umieścić we wniosku, dodając pewne nowe elementy. Dlatego składamy list do Prezydenta Jaśkowiaka z prośbą o podjęcie współpracy. 13 lutego o godz. 18 organizujemy spotkanie z Poznaniakami na temat programu, który mógłby być elementem wniosku. Serdecznie na nie wszystkich zapraszamy – dodaje.

– Inicjatywa ma przyczynić się do rozwoju nowych pomysłów i innowacyjnych projektów, dzięki którym wzrośnie aktywne uczestnictwo młodych ludzi społeczeństwie. Ma też stanowić przykład rozwoju europejskich miast pod kątem młodzieży. Miasto Poznań może zostać Młodzieżową Stolicą Europy jeśli wyróżnia się w pozytywny sposób i posiada ambitny program wzmacnia i wspierania młodzieży. Tytuł przyznaje jury składające się z europejskich organizacji młodzieżowych i partnerów instytucjonalnych – mówi Bruno Stelmaszyk z Młodzi Nowocześni w Wielkopolsce.W programie proponujemy, aby miasto zainwestowało w festiwal malowideł 3D, który nie tylko da młodym twórcom pole do popisu swoich umiejętności, ale także będzie stanowił wydarzenie w skali Europy dla młody – dodaje Kamila Stachowiak z Młodzi Nowocześni w Wielkopolsce.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?