„Zrealizuję swój program wyborczy” mówi Tygodnikowi „Przemiany Na Szlaku Piastowskim” Piotr Szczepański

„Zrealizuję swój program wyborczy, bo są tam konkrety, a nie puste obietnice”
Rozmowa Tygodnika „Przemiany Na Szlaku Piastowskim” z kandydatem na burmistrza Witkowa Piotrem Szczepańskim:

Proszę powiedzieć naszym Czytelnikom, kim jest Piotr Szczepański?

Jestem Witkowianinem z urodzenia, ale nie tylko. Moje serce i mój rozum są tu. Dzieciństwo i młodość spędziłem w Witkowie i okolicach. Do Ziemi Witkowskiej jestem przywiązany i pomimo upływu lat zawsze tu wracam. W Witkowie się wychowałem, poznałem pierwszych przyjaciół. Tu zdobywałem też wykształcenie i doświadczenie zawodowe. Teraz chcę się poświęcić dla Witkowa i mieszkańców. Znam się na zarządzaniu, a potrzebujemy zmian, by Witkowo mogło być dumne z każdego wydarzania, drogi i ścieżki rowerowej, każdej firmy i szkoły. Znam się na bezpieczeństwie, a nie tylko Skorzęcin potrzebuje poprawy w tym względzie. Mam dziesiątki pomysłów na nowoczesne Witkowo i wsparcie wielu doświadczonych członków Nowoczesnej.

Czy Piotr Szczepański jako burmistrz będzie sterowany partyjnie?

To dobre pytanie w dzisiejszych czasach. Patrząc na to co się dzieje na scenie ogólnopolskiej nawet kandydaci PIS z Witkowa ukrywają się pod nazwą własnych komitetów. Na szczęście Nowoczesna to także nowoczesne myślenie o współpracy, oparte o zupełnie inny schemat niż to jest w PIS. My nie mamy jednego, najmądrzejszego człowieka, który ustawia rzeczywistość pod siebie. Nasz lider, Ryszard Petru, jest łącznikiem różnych idei, jest otwarty na innych i, tak jak cała Nowoczesna, szuka dobrych rozwiązań także u tych, którzy mają odmienne zdanie. Ja tę filozofię podzielam i chcę z nią działać w Witkowie. Jeśli mieszkańcy wybiorą mnie na burmistrza spotkam się ze wszystkimi kontrkandydatami, by otwarcie dyskutować o tym co mamy do zrobienia wokół siebie. Zrealizuję swój program wyborczy, bo są tam konkrety a nie puste obietnice. Powołam także radę seniorów i radę młodzieżową z młodzieżowym burmistrzem, by na bieżąco zbierać opinie i pomysły na gminę. Oddam część budżetu gminy organizacjom pozarządowym, by te realizowały niektóre zdania ważne dla mieszkańców, jak na przykład inicjatywy dla seniorów. Nowoczesna to wsparcie dla Witkowa, a nie ster.

Jakie będzie Witkowo, jeśli burmistrzem zostanie Piotr Szczepański?

Witkowo będzie czerpało z tego co przez lata udało się zrobić naszym mieszkańcom i burmistrzowi Krzysztofowi Szkudlarkowi, po to by osiągnąć sukces w rozwoju. Musimy poradzić sobie z problemami, które mamy od lat,  między innymi ze słabym rynkiem pracy, małą liczbą wydarzeń dla mieszkańców czy niebezpiecznym Skorzęcinem. Musimy wzmocnić siłę edukacyjną gminy na każdym poziomie. Aktywnie wspierać nasz przemysł rolno-spożywczo-przetwórczy i agroturystykę, by wykorzystać potencjał naszej ziemi. Lasy, pola, łąki, jeziora to nasze witkowskie skarby. Jako burmistrz będę aktywny. Chcę, by mieszkańcy wiedzieli, że wybierają mnie na konkretną misję. Te wybory i ewentualna kolejna kadencja i koniec. Za 7 lat Witkowo musi być miejscem z którego będzie dumny każdy mieszkaniec, a każdy gość napełnić się musi u nas zachwytem nad tym co osiągniemy.

 

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2018 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?