Wszyscy posłowie Nowoczesnej w Poznaniu

Czujesz się patriotą, ale nie chcesz zamykać się na świat, wykluczać, dzielić? To tak jak my!

W tym roku świętujemy 1050. rocznicę Chrztu Polski. To dobra okazja, aby pokazać, że patriotyzm może być nowoczesny! Dlatego 14 kwietnia, w przeddzień uroczystego Zgromadzenia Narodowego RP, zapraszamy Was na plac Wolności, aby wspólnie świętować rocznicę tego doniosłego momentu. Dokładnie 1050 lat temu Polska dołączyła do chrześcijańskiej Europy, a historia naszej państwowości rozpoczęła swój bieg.

„Żyjemy w czasach, w których przyszło nam bronić naszych podstawowych praw i wolności. Zagrożona jest nasza Konstytucja, dzięki której możemy czuć się bezpieczni. Nowoczesny patriotyzm jest również świadomym uczestnictwem w życiu zarówno społecznym jak i politycznym. Nie możemy zamykać się na obronę naszych wartości jedynie w obliczu zagrożenia zewnętrznego” – powiedziała posłanka Paulina Hennig-Kloska.

 „Nowoczesny patriotyzm to łączenie sił, po to by budować wspaniały kraj, z którego możemy być dumni, a nie niszczenie tego, co stworzył wcześniej ktoś inny.  To także poczucie zbiorowej odpowiedzialności, które towarzyszy nam w codziennym życiu – w domu, w pracy czy w szkole. Nowoczesny patriotyzm postrzegam także jako dbałość o nasze najbliższe otoczenie z myślą o przyszłych pokoleniach” – powiedział poseł Marek Ruciński.

14 kwietnia Ryszard Petru, wszyscy pozostali posłowie Nowoczesnej oraz uczestnicy Manifestacji wszystkich pokoleń podpiszą Deklaracje Nowoczesnego Patriotyzmu. Pełen tekst tutaj.

 „1050 lat temu wybraliśmy chrześcijańskie wartości i pokazaliśmy, że chcemy przynależeć do Europy. Dziś nic się nie zmieniło. Nadal tej Europy potrzebujemy, a Europa potrzebuje nas. Nasz inicjatywa ma być wyrazem pozytywnych postaw oraz dowodem na to, że patriotyzm może łączyć, a nie dzielić. Nasz przekaz tego dnia będzie pozytywny. Możemy się spierać przy innych okazjach” – podkreśla wiceprzewodnicząca Nowoczesnej posłanka Joanna Schmidt.

„Nowoczesny patriotyzm to poczucie dumy z Polski połączone z codzienną pracą. Nowoczesny patriotyzm jest pełen optymizmu i radości. Nowocześni patrioci pamiętają o ważnych wydarzeniach dla Polski i naszych symbolach narodowych, a jednocześnie dbają o kraj każdego dnia. Nowoczesny patriotyzm to także poczucie przynależności do wspólnoty europejskiej, praca dla organizacji pozarządowych, działanie na rzecz innych ludzi” – mówi sekretarz Nowoczesnej, poseł Adam Szłapka.

Nowoczesna namawia do przyniesienia na poznański plac Wolności jednego z tych symboli narodowych – polskiej flagi. A Manifestacja Nowoczesnego Patriotyzmu w czwartek 14.04 o 19:00. Przemawiać będą między innymi: Ryszard Petru, Kamila Gasiuk-Pihowicz (rzecznik Nowoczesnej), wielkopolscy posłowie Nowoczesnej i zaproszeni goście.

Więcej o Manifestacji Nowoczesnego Patriotyzmu na: https://bit.ly/NowoczesnyPatriotyzm

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2018 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?