Spotkanie posłów Nowoczesnej z seniorami

Poseł Marek Ruciński i posłanka Joanna Augustynowska spotkali się z seniorami oraz przedstawicielami środowiska lekarzy o specjalności geriatria. Posłowie Nowoczesnej z zaproszonymi gośćmi rozmawiali o potrzebach osób starszych i rozwiązaniach systemowych, które mogłyby stanowić przedmiot debaty w Sejmie, a w konsekwencji poprawić jakość życia seniorów w Polsce.

W spotkaniu, które zorganizowane było przy okazji odbywającego się w Poznaniu Zgromadzenia Narodowego, udział wzięli przedstawiciele Miejskiej Rady Seniorów i  poznańskich klubów seniora. „Często spotykam się z osobami starszymi, biorę udział w dedykowanych im akcjach i cieszę się, że seniorzy w Polsce – mimo wielu codziennych kłopotów – mają nieprawdopodobną siłę i energię do działania. Komisja Polityki Senioralnej, której jestem członkiem, musi wykorzystać potencjał drzemiący w tej grupie i włączyć seniorów do prac na rozwiązaniami, które mają ich dotyczyć” – mówiła na spotkaniu Joanna Augustynowska, posłanka Nowoczesnej z Wrocławia.

Poseł Marek Ruciński opowiadał o potrzebie wspólnych prac Komisji Zdrowia i Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki nad rozwiązaniami, które poprawią jakość życia seniorów. „W klubie poselskim Nowoczesna jestem najstarszy, stąd traktuje to jako jeden z priorytetów moich działań. Mamy świadomość zmian demograficznych, dlatego trzeba zmienić system opieki nad seniorami. Chodzi głównie o dostęp do lekarzy specjalistów, organizację kompleksowej opieki geriatrycznej czy zaangażowanie fizjoterapeutów w organizację zajęć ruchowych dla osób starszych na świeżym powietrzu” – mówił poseł Ruciński.  

SAMSUNG CSC

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2018 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?