Ryszard Petru w Poznaniu o obronie Konstytucji i zapowiedzi wielkopolskiej akcji „Nowoczesny Patriotyzm”

W konferencji na placu Wolności w Poznaniu brali udział: Ryszard Petru (przewodniczący klubu Nowoczesna), Joanna Schmidt (posłanka Nowoczesnej z Poznania), Paulina Henig-Kloska (posłanka Nowoczesnej z Gniezna) i Marek Ruciński (poseł Nowoczesnej z Poznania).

„Mamy petycję do Beaty Szydło, żeby opublikowała wyrok. Kompromisów nie można zawierać w odniesieniu do Konstytucji. Wyrok trzeba opublikować, trzeba go wykonać, potem możemy rozmawiać” – mówił Ryszard Petru. „Konstytucji nie można kupczyć. To nie są negocjacje handlowe. To nie może być tak, że jak nastąpiło przestępstwo to przestępca rozpoczyna negocjacje. Przypomnę, Nowoczesna złożyła swój projekt ustawy. Nie upieramy się przy danym rozwiązaniu, ale nie zgadzamy się na negocjacje, którą część konstytucji mamy realizować a którą nie” – dodał szef Nowoczesnej.

„Działamy dwutorowo. Nowoczesna przygotowała rezolucję zgłoszoną do marszałka wzywającą Panią premier do opublikowania wyroku Trybunału Konstytucyjnego. To jest nasz wyraz sprzeciwu. Zbieramy również podpisy pod petycją. Chcemy pokazać, że to nie tylko opozycja chce opublikowania wyroku. To również społeczeństwo. Zapraszamy wszystkich Polaków do włączenia się w tą akcję. Możliwość podpisu jest w każdym biurze poselskim Nowoczesnej” – powiedziała Paulina Hennig-Kloska.

„Im dalej od Strassburga, Wenecji i Brukseli, tym bliżej do Moskwy. Przykro, że obecnie rządząca ekipa wykonuje w sposób wręcz celujący, plan, który od stuleci nasz wschodni sąsiad zamierzał. Miejmy nadzieję, że to długo nie potrwa i spotkamy się w naszym ustroju, o który tak długo walczymy w jeszcze lepszej kondycji niż jest to teraz” – mówił Marek Ruciński

 „Dzisiaj jest dobry moment, żeby zaprosić Państwa za miesiąc na wydarzenie związane z 1050 rocznicą Chrztu Polski. To jest właśnie czas, kiedy odbędzie się Zgromadzenie Narodowe w Poznaniu. 14 kwietnia na placu Wolności zapraszamy wszystkich na podpisanie Deklaracji Nowoczesnego Patriotyzmu – pokażemy jak można kochać Polskę” – powiedziała Joanna Schmidt.

Wkrótce podamy więcej szczegółów o wydarzeniach jakie w Poznaniu szykuje Nowoczesna.

RP 1

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2018 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?