Program Nowoczesnej dla Witkowa

Kandydat na burmistrza gminy i miasta Witkowo, w powiecie gnieźnieńskim, Piotr Szczepański przedstawił program Nowoczesnej jaki chciałby realizować dla ziemi witkowskiej. Prezentacja odbyła się w Centrum Kultury imienia Krzysztofa Szkudlarka na spotkaniu z posłanką Pauliną Hennig-Kolską.

Posłanka Nowoczesnej zabrała głos jako pierwsza i mówiła o swojej pracy w Sejmie oraz rekomendowała Piotra Szczepańskiego, jako kandydata Komitetu Wyborczego Nowoczesna Ryszarda Petru na stanowisko burmistrza Witkowa.

Piotr Szczepański to najlepszy wybór dla Witkowa” – powtórzyła Paulina Hennig-Kloska.

6

Sam kandydat przedstawił krótko siebie i swój program: „Nazywam się Piotr Szczepański, mam 50 lat, od urodzenia jestem Witkowianinem. Dzieciństwo i młodość spędziłem w Witkowie i okolicach. Do Naszego miasta i okolicy jestem przywiązany i pomimo upływu lat zawsze Tu wracam. W Witkowie się wychowałem, poznałem pierwszych przyjaciół, skończyłem Szkołę Podstawowa nr 2. Po latach spędzonych w szkole średniej i na studiach, także w Naszej Gminie podjąłem pierwszą pracę – w nieistniejącej już Przetwórni Owocowo-Warzywnej w Kołaczkowie.”

Piotr Szczepański dla Witkowa
1. Wybuduję żłobek i umocnię siłę edukacyjną ZSP w Witkowie
Placówki wychowawcze i edukacyjne muszą stać się nowoczesne, by kolejne pokolenia witkowian dały sobie radę na rynku pracy, by mogły odnieść życiowy sukces.
2. Ożywię centrum Witkowa
Rodziny z dziećmi, młodzież i seniorzy muszą znaleźć w Witkowie przestrzeń, która przyciągać będzie Ich oraz turystów do serca gminy.
3. Stworzę system dofinansowania inicjatyw obywatelskich dla seniorów
Moim zamiarem jest przeznaczenie 200 tysięcy złotych z budżetu gminy na konkurs dla organizacji pożytku publicznego, które na naszym terenie organizować będę działania dla seniorów, także jesienią i zimą.
4. Z mieszkańcami poszukam nowego pomysł na Skorzęcin
Zmienię nasz ośrodek wypoczynkowy w miejsce bezpiecznej rekreacji i razem z mieszkańcami poszukam nowych idei jakie można tam realizować.
5. Zbuduję ścieżki rowerowe i piesze oraz wzmocnię agroturystykę w gminie
Pomogę stworzyć infrastrukturę, która pozwoli aktywnie i ekologicznie wykorzystać potencjał naszej ziemi. Lasy, pola, łąki, jeziora to nasze witkowskie skarby.
6. Będę aktywnie wspierał lokalny przemysł rolno-spożywczo-przetwórczy
Urzędnicy gminni z burmistrzem na czele będą aktywnie pracować, by symbole naszego regionu znów powróciły do czasów świetności.

3 2

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2018 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?