Posłowie Nowoczesnej złożyli wnioski o udostępnienie treści audytu rządów PO-PSL

Posłanka z Wielkopolski Paulina Hennig-Kloska wraz z liderem Nowoczesnej Ryszardem Petru oraz posłem Jerzym Meysztowiczem na konferencji prasowej w Sejmie mówili o złożeniu przez Nowoczesną wniosków do rządu Beaty Szydło o udostępnienie informacji publicznej dotyczącej pełnej treści „Raportu o stanie spraw publicznych i instytucji państwowych na dzień zakończenia rządów koalicji PO-PSL w latach 2007-2015”.

Ten rząd nawet audytu nie jest w stanie zrobić. Nigdy nie słyszałem o audycie z trybuny sejmowej. Po pierwsze, audyty są na piśmie. Po drugie, mają obraz rzeczywistości, a po trzecie i najważniejsze – zawsze są wnioski z audytu. Tutaj nie mieliśmy żadnych wniosków” – podkreślił Ryszard Petru.

„Nie mieliśmy ani druku sejmowego, nie mieliśmy niczego na piśmie. To obniżanie standardów, to był pseudo-audyt. Chcieliśmy przypomnieć, że Jarosław Kaczyński i Beata Szydło też załatwiają swoim znajomym posady w spółkach skarbu państwa” – powiedział poseł Jerzy Meysztowicz.

„Straciliśmy dużo czasu, a nie dowiedzieliśmy się niczego nowego. Rząd PiS przez pół roku zajął się audytem a popełnia, powiela te same błędy co Platforma” – podsumowała posłanka Paulina Hennig-Kloska.

ZOBACZ CAŁĄ KONFERENCJĘ NOWOCZESNEJ

 

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2018 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?