PiS zwiększa biurokrację i obciążenia dla przedsiębiorców ostrzega Joanna Schmidt

Posłanka Joanna Schmidt wraz z przedstawicielem środowiska Małych i Średnich Przedsiębiorców Gabrielem Jackowskim podsumowali dotychczasowe działania partii Prawa i Sprawiedliwości w obszarze nadprodukcji przepisów prawnych. Stanowią one obecnie duże obciążenia dla funkcjonowania małych i średnich przedsiębiorstw, będących siłą napędową polskiej gospodarki.

“Jak wynika z badań Grant Thorton, Polska zajęła niechlubne pierwsze miejsce jako pionier we wprowadzaniu nowych regulacji prawnych – polski przedsiębiorca, by być na bieżąco ze zmianami przepisów prawa, powinien codziennie poświęcić 3 godziny 59 minut na samo czytanie nowych regulacji” – podkreśliła wielkopolska posłanka.

Od 18 listopada (czyli wygłoszenia expose przez premier Szydło) do końca grudnia 2015 roku, rząd Prawa i Sprawiedliwości wprowadził 6 600 stron nowych przepisów – jest to rekord od 1989 roku. W tak niestabilnym otoczeniu przedsiębiorcy tracą zaufanie do państwa i niechętnie podejmują ryzyko związane z prowadzeniem i rozwojem biznesu.

Lista obciążeń dla przedsiębiorców wprowadzonych przez PiS dostępna jest tutaj.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2018 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?