Piotr Szczepański kandydatem Nowoczesnej na burmistrza Witkowa

„Mamy dobrego, nowoczesnego kandydata w pierwszych dla Nowoczesnej wyborach na burmistrza w Polsce” – mówi szef wielkopolskiej Nowoczesnej Łukasz Goździor. Piotr Szczepański ma 51 lat, żonę Ewę i syna Dominika. Obecnie jest prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej w Witkowie. A wybory w gminie 20 marca.

„Jestem z urodzenia witkowianinem i od zawsze dobro ziemi witkowskiej jest bliskie memu sercu, a moja rodzina właśnie stąd się wywodzi. Mój dziadek i brat ojca byli powstańcami wielkopolskimi i walczyli o te ziemię, w przypadku wuja płacąc za nią cenę życia” – mówi o swoim pochodzeniu Piotr Szczepański.

Dodaje, że dostrzega „aktualne zagrożenia dla samorządów płynące ze zwiększania obciążeń jakie na nie narzuca rząd i jednoczesne ograniczenia wpływów z subwencji, które mogą za tym iść. To w mojej ocenie przekłada się na niebezpieczeństwo obniżenia stopy życiowej mieszkańców. Obawiam się stagnacji regionu, a co za tym idzie powiększania się odpływu mieszkańców w wieku produkcyjnym i obniżenia standardu życia starszych, którzy tu zostaną. Kocham swoją gminę i chce by nie było grup społecznych pozostawianych na marginesie. Dlatego w swoim programie stawiam na poprawę jakości życia, na wsparcie działających w gminie przedsiębiorców.  Mam konkretne pomysły na rozwój Witkowa oraz inwestowanie zarówno w ludzi jak i infrastrukturę. ”

Piotr Szczepański publicznie zadeklarował, że korzystając z reguły Nowoczesnej dla posłów, będzie ubiegał się tylko raz o ewentualną reelekcję.

„Ziemia witkowska jest perłą powiatu gnieźnieńskiego i Wielkopolski,  a ludzie z Witkowa są pracowici i godni szacunku. Chcę dla tej ziemi i dla moich sąsiadów pracować jako burmistrz” – podsumowuje Piotr Szczepański.

Piotr Szczepański z wykształcenia jest politologiem i specjalistą ds. bezpieczeństwa. Działał w „Solidarności” i jest emerytowanym mundurowym. Pozostaje także aktywnym członkiem Zarządu regionu Gniezno-Słupca -International Police Association (Międzynarodowego Stowarzyszenia Policjantów). Zna sześć języków obcych.

Gnieźnieńska posłanka Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska tak opisuje Piotra Szczepańskiego: „Piotr zna Witkowo jak mało kto. Jest świetnie przygotowany do tego zadania. Do tego to człowiek otwarty na współpracę, potrafiący rozmawiać nawet o trudnych sprawach. To właściwy człowiek dla Witkowa.”

Przedterminowe wybory burmistrza Witkowa odbędą się 20 marca. Pod koniec ubiegłego roku zmarł nagle wieloletni burmistrz Witkowa Krzysztof Szkudlarek. Jego imieniem nazwano Centrum Kultury, w którym 18 lutego o 17:30 Piotr Szczepański przestawi swój program wyborczy dla gminy.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2018 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?