Paulina Hennig-Kloska walczy o obwodnicę Wrześni

„Wraz ze stowarzyszeniem Projekt Września stworzyliśmy interpelację poselską dotyczącą obwodnicy Wrześni. Inwestycja ta jest niezwykle ważna dla regionu, szczególnie teraz, kiedy ruch tranzytowy zostanie zwiększony przez nowo powstającą fabrykę samochodów. Bardzo dziękuję Damianowi Staszewskiemu oraz Filipowi Tomczakowi z Projektu Września za uczestnictwo w dzisiejszej konferencji prasowej, dotyczącej m.in tego zagadnienia. O rozwoju sytuacji na pewno będziemy informować” – napisała poseł Paulina Hennig-Kolska.

Do najważniejszych aspektów dyskusji o obwodnicy Wrześni zaliczyć można argument o tym, że Września jest miastem ulokowanym w miejscu przecięcia się trzech ważnych arterii drogowych, tj. dróg krajowych 15 i 92 oraz autostrady A2. Pamiętać trzeba, że w związku z podwyżką cen opłat za przejazd autostradą nastąpiło jeszcze większe przerzucenie się ruchu samochodowego z autostrady na drogi krajowe. Obwodnica byłaby także odpowiedzią na zwiększony ruch spowodowany rozrastaniem się Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

„Planujemy również wraz z Projektem Września zbierać podpisy mieszkańców Wrześni w sprawie obwodnicy oraz zbadać natężenie ruchu samochodowego, aby posiadać twarde dowody na to, że obwodnica jest potrzebna jak nigdy wcześniej” – podsumowuje Paulina Hennig-Kloska.

Pełen tekst interpelacji Pauliny Hennig-Kloska

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2018 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?