Nowoczesna zaprasza mieszkańców Wielkopolski na spotkania z Ryszardem Petru

Na konferencji prasowej wielkopolskiej Nowoczesnej z udziałem posłów Joanny Schmidt, Pauliny Hennig Kloski, Marka Rucińskiego oraz przewodniczącego regionu Łukasza Goździora zapraszaliśmy do porozmawiania o lepszym Poznaniu i lepszej Polsce!

Pierwsze spotkanie sympatyków Nowoczesnej z Poznania i regionu Wielkopolski odbyło się w czerwcu, jeszcze przed wyborami parlamentarnymi. – Rok od tych wydarzeń to dobry moment na kolejną rozmowę. Tym razem wspólnie z mieszkańcami chcemy zbudować mapę potrzeb. O problemach, z którymi zmagamy się na co dzień będzie można porozmawiać z Ryszardem Petru i naszymi posłami – mówi Łukasz Goździor, przewodniczący Nowoczesnej w Wielkopolsce.

Spotkanie w Iglicy odbędzie się 18 czerwca o godz. 12.00.

Wielkopolskę reprezentuje dziś w Sejmie 4 posłów Nowoczesnej, którzy odważnie i merytorycznie zabierają głos w najważniejszych dla Polski sprawach. W sumie, do tej pory złożyli 111 interpelacji, w których pytano poszczególnych ministrów m.in. o plany budowy trasy S11, sytuację szpitali powiatowych w Gnieźnie i Słupcy, o obwodnicę Wrześni czy proces tworzenia map potrzeb zdrowotnych w zakresie onkologii i hematologii dla obszaru Wielkopolski.

Zbuduj z nami lepszy Poznań! 

218 czerwca w Iglicy na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich Nowocześni posłowie i Ryszard Petru znów spotkają się z mieszkańcami Wielkopolski.
– W gospodarczej stolicy Polski, w samo południe, porozmawiamy o tym, jak skutecznie działać w regionie, gdy państwo sobie nie radzi – mówi posłanka Joanna Schmidt. Głównym punktem spotkania będzie „mapowanie potrzeb”. – To kontynuacja i rozwinięcie działań, które już od wielu miesięcy podejmują przedstawiciele wielkopolskich struktur 
– tj. apele do władz miast, propozycje uchwał, czy organizowanie konsultacji społecznych 
– mówi Łukasz Goździor. ­– Wierzymy, że właściwa diagnoza potrzeb lokalnej społeczności może nastąpić i być realizowana tylko z jej aktywnym udziałem. Liczymy na to, że razem stworzymy „mapę potrzeb” dla Poznania i Wielkopolski, która stanie się podstawą i punktem wyjścia do pracy nad programem dla naszego regionu i jego stolicy – dodaje.

Spotkanie w Iglicy jest otwarte dla wszystkich i rozpocznie się o godz.12.00. – Każdy z nas rozmawia z mieszkańcami podczas poselskich dyżurów. W Iglicy jednak potrzeby Poznania i Wielkopolski będzie można przedyskutować w szerszym gronie. Jestem przekonany, 
że wspólnie zdiagnozujemy problemy, które mogą być przedmiotem debaty w Sejmie 
– dodaje.

Podobne spotkanie, także z udziałem Ryszarda Petru, odbędzie się 17 czerwca w Gnieźnie od godz. 18.00 w restauracji hotelu NEST przy ul. Sobieskiego 20. – Będzie to okazja do rozmów na tematy ogólnopolskie, jak i te bardziej lokalne, związane z naszym podwórkiem. Do zobaczenia na miejscu – zaprasza posłanka Paulina Hennig-Kloska.

 

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2018 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?