NIE dla zakazu handlu w niedzielę

W Sejmie został złożony projekt ustawy zakazującej handlu w niedzielę. Związki zawodowe, będące jego autorem, proponują w nim, by  osoby, które nie przestrzegają zakazu podlegały „grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do dwóch lat”.

W Warszawie odbyła się konferencja szefa Nowoczesnej Ryszarda Petru i wielkopolskich posłanek partii Joanny Schmidt i Pauliny Hennig-Kloska.

“Kara jest całkowicie niewspółmierna do przewinienia i jest to wbrew polskiej przedsiębiorczości!” – powiedział lider Nowoczesnej.

“Ta restrykcyjność wygląda na próbę stygmatyzowania kolejnej grupy społecznej, a przecież handel sam w sobie nie jest przestępstwem. Dodam, że kodeks karny przewiduje 2 lata więzienia m.in. za przestępstwa takie jak pobicie z uszkodzeniem ciała, prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, korupcję urzędników czy produkcję materiałów pedofilskich” – podkreśliła Joanna Schmidt.

“Należy zwrócić uwagę na fakt, że wprowadzenie zakazu uderzy w mniejsze firmy, ograniczone zostaną możliwości zarobkowania oraz spadną wpływy z podatków” – kontynuowała posłanka z Poznania.

Nowoczesna jest przeciwna projektowi tej ustawy.

ZOBACZ MATERIAŁ Z KONFERENCJI PRASOWEJ

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2018 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?