Konferencja Ryszarda Petru w Poznaniu przed Zgromadzeniem Narodowym

Tuż przed początkiem Zgromadzenia Narodowego, jakie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbywało się z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski, szef Nowoczesnej zaprosił dziennikarzy na konferencję komentującą wydarzenia jakie miały miejsce w kraju przed tą ważną rocznicą.

„W tak ważnym dniu jak dziś nie jest opublikowany wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Jesteśmy tutaj na Zgromadzeniu Narodowym w atmosferze skandalu, ale nie wyjdziemy ze Zgromadzenia, bo chcemy pokazać, że my chcemy jedności. Polska jest dzielona na pół, dzielą się rodziny, nie rozumiemy, czemu to się dzieje” – powiedział Ryszard Petru.

„Sposób myślenia PIS nie jest bliski Polakom, PIS oddala nas mentalnie od Europy. Polacy to widzą. Boję się poważnych problemów gospodarczych, jest szereg ustaw, które nie mają finansowania. To może oznaczyć, że mogą być ogromne problemy finansowe – już widać pierwsze konsekwencje – po raz pierwszy do 12 lat polskie obligacje są wyżej oprocentowane od węgierskich. A wczoraj w Poznaniu mówiliśmy o nowoczesnym patriotyzmie. Apelowałem do ministra Zbigniewa Ziobry, by wziął się do roboty, nie może być tak, że ściga swoich wrogów, a widząc łamanie prawa pod swoim nosem chowa głowę w piasek” – podsumował lider Nowoczesnej.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2018 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?