Joanna Schmidt i Ryszard Petru z wizytą w Brukseli

Wielkopolska posłanka Joanna Schmidt wraz z liderem Nowoczesnej Ryszardem Petru przebywali z wizytą w Brukseli, gdzie spotkali się miedzy innymi z Guyem Verhofstadtem, przewodniczącym grupy ALDE w Parlamencie Europejskim, Hansem Van Baalenem, przewodniczącym partii ALDE, Alexandrem Graf Lambsdorffem, wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego oraz Margrethe Vestager, komisarz ds. konkurencji w Komisji Europejskiej, a także Fransem Timmermansem, pierwszym wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej.

Tematem rozmów były ważne z punktu widzenia Polski sprawy, takie jak Trybunał Konstytucyjny, kwestia migracji, strefy euro czy dążenia niektórych państw, które na celu mają ograniczenie swobodę transportu. Uważamy, że te postulaty mogą uderzyć w polskich przedsiębiorców z branży logistycznej – zaznaczyła posłanka.

Posłowie Nowoczesnej po raz kolejny poruszyli kwestie dyskryminowania polskich przewoźników w Unii Europejskiej – Komisja rozpocznie konsultacje na ten temat, ma świadomość tego problemu.

Nowoczesna – mimo, że nie ma swoich europosłów – przystąpiła do politycznej grupy europejskich liberałów. – Komisarz Timmermans zaprosił nas na spotkanie do Brukseli. Będziemy rozmawiać o sytuacji w Polsce – mówi posłanka Schmidt.

Ważne jest, aby z Polski słychać było też głosy pozytywne, traktujące Unię Europejską jak partnera, nie wroga. Rolą opozycji jest nie dopuścić, żeby opinia o rządzie przełożyła się na opinie o Polsce i Polakach.

Joanna Schmidt i Ryszard Petru w Brukseli z Margrethe Vestager komisarz ds. konkurencji w Komisji Europejskiej

Joanna Schmidt i Ryszard Petru w Brukseli z Margrethe Vestager komisarz ds. konkurencji w Komisji Europejskiej

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2018 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?