Apel do Rady Miasta Poznania o podjęcie uchwały ws. in vitro

 

InVitro

Poznaniacy powinni mieć dostęp do nowoczesnych metod leczenia niepłodności!

W dniu 5 lutego 2016 roku Zarząd Koła Poznań Nowoczesnej Ryszarda Petru, zwrócił się do Rady Miasta Poznania z apelem o zabezpieczenie środków na wsparcie programu in vitro w budżecie Miasta Poznania. Niestety przez ponad pół roku decyzja w tej sprawie nie została podjęta, głównie z powodu braku woli ze strony radnych Platformy Obywatelskiej.

W związku z powyższym Nowoczesna w dniu 30 sierpnia 2016 rok zwróciła się z apelem do Rady Miasta Poznana o podjęcie uchwały zobowiązującej Prezydenta Miasta Poznania do przygotowania koncepcji finansowania lub dofinansowania leczenia niepłodności metodą in vitro z budżetu Miasta Poznania. Koncepcja powinna zostać przekazana wraz z projektem budżetu na 2017 rok, w którym powinna zostać zabezpieczona kwota na finansowanie programu zgodnie z przestawionymi wyliczeniami.

Koncepcja powinna zawierać szacunkową liczbę osób, które zamierzają skorzystać z programu, proponowaną kwotę jaką należy zabezpieczyć w budżecie na finansowanie programu, procedurę i harmonogram udzielania wsparcia potrzebującym osobom. Stosowny projekt uchwały przekazujemy w załączeniu. Apelujemy o jej podjęcie na najbliższej sesji w dniu 6 września 2016 roku.

Uważamy, że refundowanie in vitro to zadanie rządowe i powinno być finansowane przede wszystkim z budżetu państwa. Jednak w sytuacji, gdy rząd PiS zdecydowanie odrzuca tę formę wsparcia, pomoc udzielona przez Miasto Poznań jest uzasadniona. Przedmiotem debaty powinna być wysokość dofinansowania, a nie dyskusja nad zasadnością jego wprowadzenia.

Jednocześnie Nowoczesna zwróciła się do p. Marka Sternalskiego, Przewodniczącego Klubu Platformy Obywatelskiej o podjęcie jasnego stanowiska za lub przeciw wsparciu finansowemu z budżetu miasta Poznania dla osób zamierzających skorzystać z in vitro.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2018 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?